KIEDY DZIECKO POWINNO ROZPOCZĄĆ NAUKĘ DRUGIEGO JĘZYKA. Zapytaj eksperta z Kanady
Kanadyjskie szkoły i przedszkola Maple Bear, działające w Polsce od września 2023 r. zapraszają rodziców na cykl webinarów. Pierwszy webinar już 22.02.2024 r.
2024-02-19, 14:12

Kanada, która już od chwili powstania w 1867 r. ma dwa główne języki: angielski i francuski, nie bez przyczyny jest dziś uznawana za światowego lidera w zakresie edukacji dwujęzycznej. Kanadyjska strategia nauczania drugiego języka polega na tym, aby dać uczniom szansę na pełne zanurzenie w drugim języku. Dzięki możliwości zetknięcia się z wielokulturowym środowiskiem, dzieci w naturalny sposób rozwijają umiejętność myślenia w innym języku i potrafią go dostosować do różnych kontekstów i sytuacji.

Dlaczego warto zainwestować w rozwijanie umiejętności językowych dziecka i kiedy najlepiej zacząć?

Żaden rodzic nie ma już wątpliwości, że dwujęzyczność wspiera rozwój dziecka. Osoby dwujęzyczne lepiej adaptują się w zmieniającym się środowisku i wykazują większą elastyczność poznawczą. Posiadanie umiejętności językowych często idzie w parze z lepszym zrozumieniem kultury, tradycji i perspektyw różnych społeczności. W dzisiejszym świecie umiejętności językowe uważane są za jeden z kluczy do przyszłych sukcesów zawodowych.

Wciąż jednak wielu rodzice mierzy się z pytaniem o to, kiedy najlepiej rozpocząć nauczanie drugiego języka, aby dziecko stało się naprawdę w pełni dwujęzyczne. Kanadyjskie szkoły i przedszkola Maple Bear, działające w Polsce od września 2023 r. zapraszają rodziców na cykl webinarów, podczas których będzie można porozmawiać z kanadyjskimi akademikami na tematy związane z rozwojem dzieci, edukacją i metodyką nauczania na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Pierwsze z zaplanowanych wydarzeń już 22.02.2024 o godzinie 18.30. Więcej informacji na temat wydarzenia https://maplebear.pl/webinar-dwujezyczne-dziecko/

 Szkoły i przedszkola Maple Bear realizują w praktyce kanadyjską strategię nauczania immersyjnego

Dla kanadyjskich pedagogów, termin dwujęzyczność oznacza więcej niż tylko naukę drugiego języka. W rozumieniu kanadyjskich edukatorów dwujęzyczność jest podejściem, a nie celem sam w sobie. Kanadyjska szkoła zawsze dąży do zrozumienia potrzeb rodzin oraz uczniów i przyjmuje strategie skoncentrowane na praktycznym uczeniu się poprzez postrzeganie, eksperymentowanie i dzielenie się. Na tym polega fundamentalna różnica między "nauką angielskiego" a "uczeniem się w języku angielskim".

Metodyka Maple Bear ma na celu tworzenie sprzyjającego środowiska dla rozwoju ucznia. "Kiedy uczniowie zostają zanurzeni w środowisku, w którym używany jest nowy język, dzieci stopniowo go przyjmują. Robią to nie tylko poprzez zapamiętywanie słownictwa i struktur gramatycznych, ale przez rzeczywistą asymilację niuansów i subtelnych znaczeń języka w sposób skuteczny i ostateczny" - wyjaśnia Cintia Sant'Anna, dyrektor akademicki Maple Bear.

Maple Bear przenosi dwujęzyczność na inny poziom, wykraczając poza nauczanie językowe. Zapewnia edukację skoncentrowaną na badaniach, obywatelstwie i przedsiębiorczości. Te umiejętności mogą wiele zmienić w życiu dziecka.

Maple Bear Polska – przedszkola i szkoły podstawowe w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu

Maple Bear jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią edukacyjną na świecie. Szkoły Maple Bear działające już w 39 krajach dzielą się ze światem tym, co najlepsze w kanadyjskiej edukacji, oferując dwujęzyczną metodykę i strategie kształcenia oparte na najlepszych kanadyjskich wzorach. Na świecie istnieje lub wkrótce rozpocznie działalność 600 szkół wczesnoszkolnych, podstawowych i średnich Maple Bear, w których uczy się dziś 58 000 dzieci i młodzieży. Więcej informacji o szkołach Maple Bear w Polsce i programie nauczania można przeczytać na stronie https://maplebear.pl/

We wrześniu 2024 polska sieć Maple Bear będzie się składać już z 3 placówek, a kolejne są w przygotowaniu. Rekrutacja do wszystkich szkół i przedszkoli na rok szkolny 2024/2025 jest już otwarta. Rozpoczął się sezon dni otwartych i indywidualnych spotkań z rodzicami. Aby umówić się na indywidualne spotkanie z dyrekcją, wystarczy zadzwonić +48 32 506 5949 lub wysłać wiadomość przez stronę formularz kontaktowy https://maplebear.pl/kontakt/ lub mailem na adres info@maplebearpolska.pl 

 Szkoła i przedszkole Maple Bear Katowice, otwarta we wrześniu 2023 r. przy ulicy Stawowej 6 przyjmuje zapisy do przedszkola, zerówki i klas 1-4 szkoły podstawowej. Kolejne szkoły i przedszkola Maple Bear wystartują we wrześniu 2024 r. we Wrocławiu i Krakowie. We Wrocławiu dobiega końca remont budynku szkolnego przy ulicy Kościuszki 84, w Krakowie nowe dwujęzyczne przedszkole i zerówka powstają w nowoczesnym kompleksie biurowym The Park przy ulicy Saskiej 25. Wkrótce rozpocznie się również budowa nowoczesnego kampusu Maple Bear w Krakowie i w Warszawie. Maple Bear Polska planuje otwarcie 35 szkół i przedszkoli w całej Polsce.

O wszystkich dniach otwartych i datach kolejnych webinarów z ekspertami Maple Bear można dowiedzieć się na stronie https://maplebear.pl/dniotwarte/

 

 

KONTAKT / AUTOR
Gabriela Zoltaniecka
PR Manager
Maple Bear Schools Polska P.S.A.
602277788
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.